úterý 7. února 2017

Recenze - Softshell letní

Zdravím své pravidelné čtenářky a možná i čtenáře... a přicházím s další recenzí - 
tentokrát se podíváme na 


Ne, nezbláznila jsem se, ale znáte to,... až se jaro a léto zeptá - co jste dělali v zimě, chci být připravena a vy by jste měli být rozhodně taky. Navíc se mi to tak krásně sešlo , že Malá měla narozeniny a tak vznikl kabátek - bundička v kombinaci softshellu jednobarevného se softshellem s potiskem. Oba materiály jsem dostala k vyzkoušení od  již známého e-shopu - Unuodesign  

  
Jedná se o stejný materiál a to o funkční s membránou, který nepromokne a ani neprofoukne. Proto je vhodný na oděvy pro volný čas a sportovní aktivity, nejen pro děti ale i pro dospělé. 


 Tento typ softshellu je bez vnitřního zateplení na rozdíl od např. zimního softshellu. Já jsem kabátek ničím nepodšívala, jednak je určen hlavně na jarní měsíce, kdy čekáme už teplejší počasí a taky nemám zkušenost, jestli by se tím neovlivnila funkčnost materiálu... budu ráda, pokud se podělíte právě o své zkušenosti, pokud podšíváte tento materiál. Mně to přijde zbytečné. Materiál se netřepí, proto není nutné entlování a ani jiné začištění okrajů a ani nepruží. Jenom u zipu jsem okraj podložila vsadkou, aby se např. neskřípl svetřík nebo triko do zipu.
 Na ozdobu a také pro začištění okrajů u kapes a kolem zipu jsem použila matnou lemovací pruženku, zakoupenou ve stejném e-shopu. Jediné mínus vidím v tom, že se mi u vstupu kapes mírně okraj vlní, ale přičítám to nezkušenosti, jak s tímto materiálem pracovat. Jinak mi krásně vše ozdobil a olemoval. U středu kapuce jsem využila toho, že se jedná o pruženku a tak je v tomto místě kapuce mírně stáhnutá.Za mě opět má tento materiál za 1. I když jsem s ním pracovala poprvé a momentálně mám mimo provoz overlock, tak jsem si vystačila s klasickým strojem. Ještě se vrátím k minulé recenzi k zimnímu softshellu - soupravu a hlavně bundičku nosí Velký celkem často... pokud jsou teploty nad nulou nebo při přejíždění autem, kde není nutné mít kombinézu apod. Spokojenost maminky obrovská... Dítě není navlečené a přitom je v teple. Výhodou je i kapuce u takové bundičky. Jsem zvědavá na kabátek, ale předpokládám podobné zkušenosti a určitě vnoučata vybavíme dalším oblečením z těchto materiálů. 

 
A jak nám to sluší? Velikost je trochu větší, přece jenom musíme počkat na jaro, na které je určený kabátek a taky , ať můžeme dělat parádu i na podzim... a k tomu nám poslouží i ohrnovací rukávky, které porostou s námi... 9 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Děkuji, největší radost mám, když ho pak vidím na naší malé slečně...

   Vymazat
 2. Ahoj Jituš .... vidím, že se věnuješ babičkování na plný plyn. Tiše tady sleduji tvoje pletení a šití .... Všechno máš krásné a vkusné. Jo ...a chodíš taky někdy spát? Nechápu, jak to všechno stíháš :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Mílo, to víš i spím.. já zase obdivuji a tiše závidím tvé deky.... věřím, že i ty se dočkáš a jednou tě čeká podobné tvoření. Pak ráda poradím a pomůžu.

   Vymazat
 3. Krása, dovedu si takovou bundičku představit i na větších slečnách:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já taky a hlavně ty materiály jsou úžasné....a děkuji

   Vymazat
 4. Dobrý den, ten jednobarevný softshell na bundičce máte v jaké barva? Růžové-Malinové? děkuji.

  OdpovědětVymazat