neděle 5. března 2017

KAL Pavement

KAL
 - společné pletení u Vlněných sester
 - tentokrát pletení svetříkové... a já mám téměř přesně po měsíci hotovo.
Vlněné sestry tentokrát vybraly návod placený a to na konstrukčně jednoduchý svetřík na Ravelry  -
 ale poskytly dost výraznou pomoc při pletení i když nebyl k dispozici celý překlad návodu. 
Vše najdete na jejich stránkách ZDE
 Já jsem si vybrala  přízi Donegal mohér ve žluté a tmavě modré barvě. Žlutou jsem měla původně na šátek a byl to momentální nápad, využít tyto barvy na jarní svetřík. V průběhu pletení jsem si moc jistá výběrem nebyla a nakonec jsem moc ráda. 
Přece jenom - měly bychom chodit taky v krásných, zářivých  barvách a ne jenom v černé a tmavých... Spotřeba ? Vzhledem k tomu, že jsem už psala, že nemám digitální váhu - tak odhadem. 
Žlutá do posledního centimetru Lemon Drop 2729 - 120 g a tmavě modrá Blueberry 2711 - odhaduji asi  na 130 g, protože jsem měla 150 g a zůstalo mi malé klubíčko. 
Jehlice č. 4.


9 komentářů:

 1. Jitko moc se ti povedl. Krásná práce a zajímavá kombinace barev

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, od tebe si toho cením dvojnásob... a kombinace byla náhoda, jak píšu a jsem ráda, že jsem po ní nakonec sáhla....překvapila i mě.

   Vymazat
 2. Je skvelýýýýý ! Šikulka !

  OdpovědětVymazat
 3. Kombinace nakonec dopadla moc dobře a svetřík pěkně sedí, takže povedené dílo!
  Krásné dny.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Moc , moc děkuji, za pochvalu a taky za překlad a za podporu a nápad pobláznit tolik ženských do krásné akce, díky Vlněné sestry...

   Vymazat
 5. Jitko je úžasný!!! Překrásná kombinace barev a čistá práce. A sluší ti moc moc! Závidím, že si umíš návod přeložit. Já teď pletu velký jarní Kal s vlněnými sestrami, k němuž byl český návod, ty si ho jistě také nenecháš ujít. Hezký den a těším se na další dílka. Blanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že moc neumím překládat, ale toto je taky Kal od Vlněnek a pletla jsem s jejich podporou, kterou najdeš na jejich stránkách.. .

   Vymazat